TSE BELGESİ DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

TSE BELGESİ DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

TSE BELGESİ DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Hizmet Yeterlilik Belgesi Nedir?

Ser Belgelendirme TSE belgesi veya TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi almak isteyen firmalara çeşitli konseptlerde danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu danışmanlık tipleri temel olarak iki çeşide ayrılmaktadır.

TSE Belgelendirme süreç danışmanlığı fazla maliyete girmek istemeyen, TSE çalışmalarını kendi yürütmek isteyen fakat neyi nasıl yapacağını bilemeyen firmalara yardımcı olmak için oluşturulmuş cüzi maliyetli kısaca uygun fiyatlı danışmanlık hizmetlerini kapsamaktadır. Bu seçenekte TSE ve TSE HYB Belgesi almak isteyen kuruluşlara sadece yol gösterilmektedir.

 

TSE Ürün Belgelendirme

Bir ürünün gerekli standartlara sahip olduğunu göstermek için yetkili bir kuruluş tarafından verilen onaylı belgeler, günümüzde bütün sektörlerde güvence sağlamanın en etkin yoludur. Ülkemizde standardizasyon ve belgelendirme konusundaki otorite ise Türk Standartları Enstitüsü’dür (TSE). Günümüzde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı bir kurum olan TSE, 1960 yılında kurulmuş ve kısa bir süre sonra faaliyetlerine resmi olarak başlamıştır. TSE’nin sektör farketmeksizin her türlü ürün, proses veya usuller ile ilgili hizmet standartları geliştirme görevi bulunmaktadır. Kurum, gerekli kriterleri sağlayan şirketlere, belirli bir program dahilinde, ürünleri üzerinde TSE markasını kullanma yetkisi verebilmektedir.

TSE ürün belgelendirme programı ile firmalar, ürettiği ürünlerin ilgili standartlara uygun olduğunu gösterebilmektedir. Belgelendirme sürecini başarıyla tamamlayan firmalar, söz konusu ürünleriyle ilgili Türk Standartlarına Uygunluk Belgesi almaya hak kazanmaktadır. TSE ürün belgelendirme sürecine dahil olmak için bazı başvuru evrakları, yerine getirilmesi gereken birtakım esaslar ve belgelendirme şartları bulunmaktadır. Bu bağlamda, firmaların bu süreçte bazı eğitimler alması ve mutlaka bir danışmanlık firması ile beraber çalışması tavsiye edilmektedir.

Enter your keyword